Sobota, 2020-05-30

Jesteś tutaj: Start / ZRÓB TO SAM / klasa 1

klasa 1

Drodzy Uczniowie!

Zadania przygotowane dla Was dotyczą świata zwierząt.

1. Wykonajcie zaznaczone ćwiczenia w książkach do języka polskiego i matematyki.

2. Czytajcie zaznaczone teksty w podręczniku do języka polskiego zwracając uwagę na poprawność, płynność i intonację.

3. Nauczcie się na pamięć dwóch wybranych wierszyków o zwierzętach z podręcznika języka polskiego ze str. 27 i 29.

4. Wykonajcie puzzle pt."Zwierzęta".

Instrukcja:

–                 Na kartce z bloku technicznego narysuj zwierzątko na całej stronie (pamiętaj o narysowaniu tła)

–                 Potnij kartkę na 15 różnych części.

–                 Włóż puzzle do koperty.

Po powrocie do szkoły urządzimy konkurs układania puzzli.

5. Wykonajcie ilustrowany słowniczek ortograficzny (taki jak robiliśmy w szkole) do podanych wyrazów.

Wyrazy z ó: sójka, jaskółka, kózka, sówka,sokół.

Wyrazy z u: kuna, struś, emu, suseł, mamut.

6. Ćwicz dodawanie i odejmowanie w zakresie 20. Napisz wymyślone przykłady na dwóch stronach w zaszycie do matematyki np. 12+3=, 15-3=.

7.Utrwalaj nazwy dni tygodnia, pór roku i miesięcy.

8. Pobaw się na stronie https://europa.eu/learning-corner/home_pl

Język angielski,

Klasa1a

Wykonaj minimum 10 stronicowy album z ulubionymi  produktami żywnościowymi.  Możesz użyć zdjęć z gazetek reklamowych  różnych sklepów lub narysować, wykleić, czy wylepić jedzenie, albo użyć dowolnej ulubionej techniki, aby przedstawić produkt. Znajdź
w słowniku lub w Internecie nazwy wybranych produktów i umieść je w albumie.

Prace wezmą udział w konkursie i zostaną ocenione po powrocie do szkoły.