Sobota, 2020-05-30

Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy

Jesteś tutaj: Start / ZRÓB TO SAM / klasa 2a

klasa 2a

Szanowni Państwo! Drogie Dzieci!
W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się do wszystkich dzieci o samodzielną pracę i naukę w domu według przygotowanego przeze mnie planu pracy:
1. Proszę przeczytać 3 dowolne baśnie H. Ch. Andersena. Na kartkach z bloku wykonać do nich rysunki, a u góry zapisać ich tytuły.
2. Założyć ilustrowane słowniczki ortograficzne w nowych zeszytach 16 kartkowych w linie według następującej instrukcji:
- dzielimy zeszyt na dwie części: na pierwszych 18 stronach znajdą się wyrazy z ó niewymiennym, a na pozostałych stronach z rz niewymiennym,
- każdy wyraz zajmuje pół strony, na której piszemy u góry wyraz ( ó i rz zaznaczamy na zielono ),
- wykonujemy rysunek do wyrazu,
- pod rysunkiem układamy i zapisujemy zdanie z wyrazem ( wyraz w zdaniu podkreślamy na zielono),

- wyrazy do zapisania w słowniczku w porządku alfabetycznym to:

z ó niewymiennym: chór, córka, gory, jaskółka, Józek, król, królik, mózg, ogórek, ołówek, półka, róża, skóra, wiewiórka, wróbel, wróżka, żółty, żółw

z rz niewymiennym: burza, jarzębina, korzeń, kurz, orzechy, porządek, talerz, tchórz, rzepa, rzeka, rzodkiewka, warzywa. wierzba, zwierzęta.
3. Bardzo proszę o nauczenie się tabliczki mnożenia na 2,3 i 4.
4. Zachęcam wszystkie dzieci do wchodzenia na stronę internetową epodręczniki , gdzie w ciekawy i atrakcyjny sposób połączycie zabawę z nauką.
Link do strony to :
epodreczniki.pl/wczesnoszkolna/KL2_ORE_V7_ZIMA_2_2_12_052_p0.html?v=622

Zachęcam wszystkich Rodziców do uważnego śledzenia informacji umieszczanych na stronie naszej szkoły oraz na facebooku.

Życzę Państwu i dzieciom dużo zdrowia. Mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy. Pozdrawiam !

Wasza Pani.

Jezyk angielski

Zaprojektuj dom swoich marzeń. Wykonaj rysunek na papierze formatu A 4 , nazwij pokoje
i ich wyposażenie.