Sobota, 2020-05-30

Jesteś tutaj: Start / ZRÓB TO SAM / klasa 2b

klasa 2b

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci
w związku z zaistniałą sytuacją zwracam się do wszystkich dzieci o samodzielną pracę i naukę w domu według przygotowanego przeze mnie planu pracy.
Edukacja polonistyczna:
1.Proszę, aby dzieci przeczytały Bajkę o smoku s.3- 5 oraz Legendę Poznańskie koziołki s.6-7 i wykonały ćwiczenia od s.3- 9 w Ćwicz. pol. część 3.
2.Założyć ilustrowane słowniczki ortograficzne w nowych zeszytach 16 kartkowych w linie według następującej instrukcji:
- dzielimy zeszyt na dwie części; na pierwszych 18 stronach znajdują się wyrazy z ó niewymiennym, a na pozostałych z rz niewymiennym
( ó i rz zaznaczamy na zielono)
- wykonujemy rysunek do wyrazu.
- tworzymy z tym wyrazem zdanie i zapisujemy je pod rysunkiem.
- wyrazy do wpisania w słowniczku w porządku alfabetycznym to:
ó niewymiennym- chór, córka, góry, jaskółka, Józek, król, królik , mózg, ogórek, ołówek, półka, róża, skóra, wiewiórka, wróbel, wróżka, żółty, żółw
rz niewymiennym- burza, jarzębina ,korzeń, kurz, orzechy, porządek,talerz , tchórz, rzepa, rzeka, rzodkiewka, warzywa, wierzba, zwierzęta.
Edukacja matematyczna:
1.Bardzo proszę o nauczenie się tabliczki mnożenia na 2,3 i 4.
Zachęcam wszystkie dzieci do wchodzenia na stronę internetową; www.epodręczniki.pl wczesnoszkolna /kL2_ORE_V7ZIMA
gdzie w ciekawy sposób połączycie naukę z zabawą.
Życzę Państwu i Dzieciom jak najwięcej zdrowia. Mam nadzieję, że wkrótce się zobaczymy.
L.Stępień
P.S Zachęcam wszystkich do śledzenia informacji zamieszczanych na stronie internetowej szkoły.