Niedziela, 2021-05-16

Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

Krasiejów:)

W czwartek 9 czerwca, dzieci z klas pierwszych, pod opieką p. Marioli Śledzikowskiej, Lidii Stępień, p. Ewy Grabowskiej i p. Renaty Szpruch, oraz  klasa II b z wych. p. Anną Cierpiał i wytrwałych rodziców, wzięły udział w wycieczce do Parku Nauki i Rozrywki ,,JuraPark” w Krasiejowie. To zaczarowane miejsce, przyciąga liczne tłumy zwiedzających, szerokim wachlarzem atrakcji. Po przekroczeniu granicy parku, wsiedliśmy do Kapsuły Czasu, by na jej pokładzie przemierzyć 300 metrowy tunel i udać się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Staliśmy się świadkami Wielkiego Wybuchu, powstania pierwszych galaktyk i Układu słonecznego, wędrówki kontynentów i licznych kataklizmów. Towarzyszyła temu ,realistyczna sceneria, połączona z najnowszymi osiągnięciami technologii multimedialnych. Po zejściu na Ziemię, udaliśmy się w dalszą drogę ścieżką edukacyjną, wzdłuż której podziwialiśmy imponujące rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów (ok. 200). Największe wrażenie na dzieciach wywarła gigantyczna postać Diplodoka, przy której wdzięcznie pozowały do zdjęć. Po krótkim wytchnieniu na małe, co nieco’’, kolejnym etapem naszej wyprawy ,stał się Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Wyposażeni w specjalny sprzęt i za pomocą technologii 3D – zajęliśmy miejsca w wehikule czasu, a po nim oglądaliśmy wystawy przedstawiające niezwykłą galerię przodków człowieka, jego zajęć i codziennego życia. Tak więc byliśmy już w kosmosie, stąpaliśmy po Ziemi, czas zejść pod wodę, aby odkryć piękno morskich głębin. Przecież  wszyscy chcieliśmy zobaczyć co ciekawego skrywają. Trzymaliśmy się mocno, do momentu gdy prehistoryczny rekin zbyt mocno chciał przyjrzeć się dzieciom i zaatakował oddzielającą nas szybę, aż zatrzęsła się pod nami podłoga. Po tak silnych wrażeniach, pozostało już tylko jedno……- ostra zabawa w Parku Rozrywki. Na szczęście powrót do domu, odbywał się już w zupełnie innej, można powiedzieć ,,sennej atmosferze”:)