Niedziela, 2021-05-16

Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

Wizyta w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie

W środę 15 czerwca klasy 4 wybrały się z wizytą do Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Uczestnicy wycieczki kulturoznawczej obejrzeli m.in.: obiekty malarskie „Kwintesencja i inne żywioły” Dariusza Pali. Dawno nie widziany w rodzinnym mieście artysta plastyk przygotował wystawę dla Miejskiej Galerii Sztuki inspirowaną oceanem; Andy Warhol, Cyfra 33 1/3 kiedyś w sposób oczywisty czytelna dla melomanów, dziś, ze względu na zmiany technologiczne, coraz bardziej tajemnicza – odnosi się do tempa obrotów płyty długogrającej na minutę i przenosi nas w świat muzyki, której obecność w twórczości Andy'ego Warhola stanowi wiodący temat tej wystawy; wystawę rzeźby i rysunku „Punkt styczny” Szymona Stali na której artysta prezentuje prace, które powstały jeszcze w czasie studiów na krokowskiej ASP w latach 2012 – 2016, cykle prac. Pejzaż ludzki i Ludzie wydrążeni; a także wystawę składa się 9 wielkoformatowych obrazów olejnych Andrzeja Fogtta, inspirowanych żywiołem wody, które powstały w latach 2011 – 2015 oraz fotograficzny szkicownik artysty jako projekcja. Ten zapis fotograficzny wprowadza widza w świat inspiracji autora, prezentuje widzenie artysty, podstawy jego języka obrazowania, oryginalny i nowatorski styl jego malarstwa. Dużym zaskoczeniem okazała się dla wszystkich wystawa prac dzieci w holu galerii, pt. „Serce dla Syrii”. Prace tam prezentowane w dużej części okazały się wykonane przez naszych uczniów klas 4.