Niedziela, 2021-05-16

Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

„Leśna przygoda”

Piątkowe, przedwakacyjne popołudnie 17 czerwca przyniosło wielką niespodziankę dla uczniów klasy II b. Rodzice zorganizowali (w ramach klasowej akcji „Serduszko”) niezwykłą wyprawę do lasu.  Zaplanowali wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Miejscem niesamowitej zabawy był „Lasek aniołowski”. Tam przy wejściu do lasu czekało na nas zaproszenie w kopercie od tajemniczych strażników lasu i pewne wskazówki. Wyruszyliśmy w nieznane, tak jak nas prowadził szlak przez nich wytyczony – czerwone kokardy z bibuły. Naszym zadaniem było na podstawie wskazówek dotrzeć do miejsc w których ukryte były listy z zadaniami oznaczonymi zielonymi kokardami oraz SKARB. Jednym z pierwszych zadań było rozwiązywanie działania matematycznego, którego wynik wskazywał przynależność do kolorowej drużyny. Dzieci pomalowały swoje twarze w odpowiednich kolorach – żółtym, niebieskim lub czerwonym. Na trasie zespoły wykonywały różne zadania – odnaleźć przedmioty, które nie powinny znajdować się w lesie, dopasować piórka do gatunków ptaków, liście do drzew. Było dużo zadań sprawnościowych: tor przeszkód, skakanie na skakance, podskoki na jednej nodze. Spotkaliśmy nawet zaczarowane przez leśnego skrzata drzewo owocowe – z prawdziwymi pysznymi jabłkami. Tak, można było je zerwać po wykonaniu zadania przez nauczyciela. Bez obaw, udało się. Dzieci świetnie radziły sobie z wyzwaniami strażników. Rodzice, ku ogromnej radości dzieci, też. Przekonaliśmy się, że gwarancją dobrej zabawy i sukcesu jest praca zespołowa w miłej atmosferze przy wzajemnej pomocy. Finałem wyprawy było odnalezienie skarbu (ogromnej zaszyfrowanej paczki wypełnionej słodkościami) i doskonałej kryjówki strażników leśnych. Radość i ekscytacja dzieci była ogromna zwłaszcza patrząc na rodziców raczących się sokiem z cytryny i pozujących do zdjęcia. To była fantastyczna przygoda, prawdziwa lekcja przyrody i gry zespołowej. Wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci o czym przypominać nam będą pamiątkowe dyplomy i zdjęcia. Cisną się na usta słowa znanej, przepięknej piosenki: „Cudownych rodziców mam …..”. Mamy cudownych rodziców!!! Prawda?!