Niedziela, 2021-05-16

Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

Wycieczka do Wrocławia

23 i 24 maja 2017 r. uczniowie z klas IV a i VI b pod opieką pań: Agnieszki Frejlich, Ewy Grabowskiej i Agnieszki Lampy uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.W stolicy Dolnego Śląska przywitała ich piękna pogoda. Uczniowie wzięli udział w programie "W poszukiwaniu wrocławskich krasnali" - wycieczce z licencjonowanym przewodnikiem miejskim. Spacer obejmował przejście trasą spiżowych skrzatów, które rozmieszczone w kilkudziesięciu miejscach na Starym Mieście opowiadają jego historię. Uczestnicy wycieczki odszukali w sumie ponad 70 krasnali, wśród nich: Śpiocha, Słupnika, Pierożnika, papę Krasnala oraz całą orkiestrę krasnali ustawioną przed Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, w którym uczniowie wysłuchali koncertu „Amerykanin w Paryżu, czyli jazzowe rytmy w muzyce symfonicznej”.Kolejnym punktem wycieczki były ZOO i Afrykarium, - pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie prezentujące faunę jednego kontynentu, w którym uczniowie obserwowali ryby, rekiny, żółwie, manaty i inne zwierzęta.Po bardzo pysznym obiedzie podróżnicy wyruszyli w rejs statkiem po Odrze.Uczestnicy wycieczki wjechali także na Sky Tower, najwyższą platformę widokową  w Polsce, z której podziwiali piękną panoramę Wrocławia.W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.

Wroclaw