Niedziela, 2020-04-05

Imieniny: Ireny, Kleofasa

• Do wakacji: b.d.

Jak działa szkoła dla uczniów klas 1-3

Szanowni Państwo, Rodzice uczniów klas 1-3!

W związku z wydłużeniem przerwy w zajęciach lekcyjnych od środy 25 marca obowiązuje nas zdalne nauczanie. W związku z tym przekazujemy Państwu informacje niezbędne do tego, aby dzieci mogły brać w nim udział.

1. Dzieci będą każdego dnia realizowały działania związane z przedmiotami wpisanymi do planu lekcji obowiązującego przed ogłoszeniem zawieszenia zajęć (to nie znaczy, że będą mieć tyle lekcji online).
  2. Nauczyciele będą wysyłali dzień wcześniej za pośrednictwem dziennika elektronicznego, tematykę kolejnych zajęć wraz z zadaniami, które będą podejmowane przez dzieci w domu.
  3. Materiały, o których mowa w pkt. 2 będą opisywane wg wzoru:
    kolejny numer wiadomości/ed. wcz. /data/temat dnia
    np.         1/ed. wcz. /25.03./np. Dobry kolega
  4. Uczniowie będą odsyłali wskazane przez nauczycieli prace w ustalonej przez nich formie (np. jako zdjęcia prac) na służbowe adresy e-mailowe nauczycieli znajdujące się na stronie szkoły.
  5. Uczniowie będą opisywali prace, o których mowa w pkt. 4 wg wzoru:
    imię i nazwisko ucznia/kolejny numer wiadomości/przedmiot/data/temat
  6. np.         Jan Kowalski/1/ed. wcz. /25.03./ Dobry kolega

Uczniowie gromadzą swoje prace do wglądu po powrocie do szkoły.

1. Nauczyciele realizujący z uczniami inne zajęcia, np. dydaktyczno-wyrównawcze, rewalidacyjne, logopedyczne, etyki będą także przesyłali informacje dla uczniów
    za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
  2. W nauczaniu zdalnym nauczyciele będą korzystali z różnych platform edukacyjnych m.in. Eduelo.  Będzie to czasem wymagało od ucznia założenia konta. Informacje z kodami oraz linki aktywacyjne nauczyciele prześlą dzieciom w osobnych wiadomościach, ponieważ są one zindywidualizowane.
  3. Od 25.03. uczniowie będą oceniani na podstawie przesyłanych do nauczycieli prac i wykonywania zadań na platformie eduelo.
  4. Wsparcia będą udzielali dzieciom także pracownicy świetlicy oraz pedagodzy szkolni zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie szkoły.