Czwartek, 2021-10-28

Imieniny: Narcyza, Serafina

Ogólnopolska Akcja Edukacyjna "Dzieci uczą rodziców"

Uczniowie klas młodszych przystąpili do ogólnopolskiej akcji Dzieci uczą rodziców
Akcja odbywa się pod patronatem Centrum Rozwoju Lokalnego , policji, MEiN. W ramach comiesięcznych zajęć podejmowane będą  tematy dotyczące bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii. Celem tych spotkań jest uświadomienie dzieciom istotnych spraw, które dzieją się w ich najbliższym otoczeniu. Omawiane podczas tych zajęć tematy mają zaowocować dyskusją, którą dzieci podejmą w domu ze swoimi rodzicami ukazując im istotę i ważność omawianych problemów.

Bezpieczny uczeń – pierwsza lekcja z tego cyklu poświęcona była zasadom bezpieczeństwa, znakom drogowym, podejmowała istotę noszenia odblasków oraz stała się inspiracją do wykonania pięknych prac plastycznych w ramach szkolnego konkursu: ,,Jestem bezpieczny w drodze  do szkoły’’.