Kalendarium

Niedziela, 2020-04-05

Imieniny: Ireny, Kleofasa

Statystyki

 • Odwiedziny: 424538
 • Do końca roku: 270 dni
 • Do wakacji: b.d.
Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek - piątek: 8:30 - 14:30
mgr Dorota Pliszka
mgr Krzysztof Górecki
 
Biblioteka

Artykuły

Klasa 5b na zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Pedagogicznej

2020-01-28
Powiększ zdjęcie

Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe... to temat zajęć bibliotecznych, w których wzięła udział klasa 5b wraz z wychowawczynią panią Aleksandrą Gąsowską. Podczas warsztatów uczniowie aktywnie brali udział w ćwiczeniach i dyskusji na temat: dokuczania innym,agresji i cyberprzemocy  w szkole. Wraz z prowadzącą zajęcia panią Martą Małek sporządzili kontrakt klasowy oraz szukali sposobów na walkę agresją.

Czytaj więcej o: Klasa 5b na zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Pedagogicznej

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada

2019-11-25
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klas młodszych przyszli dziś do szkoły ze swoimi maskotkami. Bibliotekarze zorganizowali dziś szczególne zajęcia. Dzieci mogły bawić się ze swoimi misiami, opowiadały o nich i dowiedziały się sporo o misiach świata. Nie zabrakło też czytania. Dzisiejszym bohaterem książkowym był Miś Padington. Czytelnicze obchody Dnia Pluszowego Misia to jedna z akcji promująca czytelnictwo w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa, dzięki któremu biblioteka szkolna wzbogciła się w tym roku szkolnym o wiele nowych pozycji. Zapraszamy do wypożyczania.

Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada

Lekcja klasy 2b w Bibliotece Pedagogicznej

2019-11-04
Powiększ zdjęcie

Dnia 28 października 2019 roku, klasa II B pod opieką wychowawczyni Lidii Stępień uczestniczyła w lekcji zorganizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Częstochowie.
Tajemniczy temat lekcji Dzień czarnego kota miał obalić stereotypy w naszym myśleniu na temat tego zwierzęcia.
Czarny kot to w wielu krajach bardzo dobra wróżba i symbol powodzenia. Podczas zajęć, dzieci mogły usłyszeć i zobaczyć różne rodzaje kotów znanych w literaturze, filmie czy bajce. Dzieci dowiedziały się ciekawych informacji na temat dzikich kotów zamieszkujących różne rejony naszej Ziemi. Podczas zajęć rozwiązywały krzyżówki, przechodziły labirynty i ćwiczyły swoją spostrzegawczość.Miały także możliwość zwiedzania wybranych pomieszczeń biblioteki. Oglądały ekspozycję poświęconą działającemu na naszym terenie Zespołowi Pieśni i Tańca Śląsk.
Sprawdzały one również wagę najcięższej książki ze zbiorów bibliotecznych. Dzięki tej wycieczce dzieci mogły dowiedzieć się nieco więcej na temat zarówno kotów jak i funkcjonowania tego typu biblioteki w naszym mieście.

 

Czytaj więcej o: Lekcja klasy 2b w Bibliotece Pedagogicznej

Dzień Głośnego Czytania

2019-09-30
Powiększ zdjęcie

To był świetny pomysł! Uczniowie starszych klas i nauczyciele czytali tym nieco młodszym. Było trochę klasyki i sporo ciekawych nowości. Piękne emocje.... Podobało się!

Czytaj więcej o: Dzień Głośnego Czytania

Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej - Hejt i mowa nienawiści

2019-05-30
Powiększ zdjęcie

W czwartek 30 maja uczniowie z klasy 8b wzięli udział w zajęciach bibliotecznych Hejt i mowa nienawiści - jak sie jej wystrzegać?. Warsztaty odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Regionalnym Osrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM". Młodzież nauczyła się jak reagować na tzw. "hejt" w internecie, czym zastępować agresję internetową oraz obejrzała film ukazujący skutki mowy nienawiści.

Czytaj więcej o: Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej - Hejt i mowa nienawiści

PrzeGRAć życie - warsztaty w bibliotece o uzależnieniu od gier

2019-03-14

W dniu 14 marca uczniowie klasy VI, wizęli udział w zajęciach bibliotecznych PrzeGRAć życie czyli o uzależnieniu od gier komputerowych i internetu, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Częstochowie.

Czytaj więcej o: PrzeGRAć życie - warsztaty w bibliotece o uzależnieniu od gier

Warsztaty o bezpiecznym internecie

2019-02-07
Powiększ zdjęcie

W dniu 7 lutego uczniowie z klasy IVC razem ze swoją wychowawczynią p. Jolantą Paciorkowską oraz nauczycielem bibliotekarzem p. Krzysztofem Góreckim odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną przy Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w sieci oraz prawidłowym użytkowaniem internetu. Posłuchali o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od komputerów i smartfonów oraz tworzyli kreatywne pomysły spędzania czasu "offline". Po zajęciach byłą możliwość zwiedzenia zakamarków Biblioteki Pedagogicznej. Uśmiech

bezpieczny internet

Czytaj więcej o: Warsztaty o bezpiecznym internecie

Warsztaty biblioterapeutyczne dla uczniów kl. IVB "Mój przyjaciel pies"

2019-01-21
Powiększ zdjęcie

21 stycznia uczniowie klasy IVB uczestniczyli w zajęciach biblioterapeutycznych Mój przyjaciel pies w Bibliotece Pedagogicznej przy Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie. Dzieci zapoznały się z książką "Dżok". To wzruszająca i autentyczna historia psa Dżoka, który na krakowskim rondzie wyczekiwał swojego pana długo po jego śmierci. Uczniowie rozmawiali o sile przyjaźni, a następnie dzieci tworzyły kolorowe prace pllastyczne. Uśmiech Po lekcji mieliśmy możliwość zwiedzenia zaplecza Biblioteki Pedagogicznej.

Czytaj więcej o: Warsztaty biblioterapeutyczne dla uczniów kl. IVB "Mój przyjaciel pies"

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Opowieść z dreszczykiem"

2018-11-26

W poniedziałek 26 listopada rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs Literacki Opowieść z Dreszczykiem, dla uczniów klas IV - VIII i III klasy gimnazjum, który zorganizowany został w naszej szkole przez nauczyciela bibliotekarza p. Krzysztofa Góreckiego. Do konkursu przystąpiło 25 uczestników z 11 szkół. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach wiekowych: 1 kategoria uczniowie z klas IV - VI, 2 kategoria uczniowie z klas VI - VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum. Oto wynik:

Kategoria uczniowie z klas IV - VI szkoły podstawowej:

 • I MIEJSCE Izabela Skrzypczyk - Szkoła Podstawowa nr 49
 • II MIEJSCE Bolesław Kubik - Szkoła Podstawowa nr 19
 • III MIEJSCE Paulina Prus - Szkoła Podstawowa nr 36
 • WYRÓŻNIENIE Franciszek Skut - Szkoła Podstawowa nr 27

 

Kategoria uczniowie z klas VII - VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum

 • I MIEJSCE Kacper Kruszyna - Szkoła Podstawowa nr 36
 • II MIEJSCE Krzysztof Klingenberg - Szkoła Podstawowa nr 22
 • III MIEJSCE Andżelika Gajzmer - Szkoła Podstawowa nr 19
 • III MIEJSCE Martyna Małż - Szkoła Podstawowa nr 49

                         GRATULUJEMY! Uśmiech

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Opowieść z dreszczykiem"

Szkolny Konkurs Historyczny "Dzieje Polski"

2018-11-06
Powiększ zdjęcie

6 listopada odbył się Szkolny Konkurs Historyczny Dzieje Polski zorganizowany przez nauczyciela historii p. Sylwię Majdę oraz nauczyciela bibliotekarza p. Krzysztofa Góreckiego. Było to kolejne wydarzenie poprzedzające obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości. W konkursie wzięli udział uczniowie klas V i VII, a sam konkurs odbył się na platformie Kahoot!. Laureaci:

                                  KLASY 5:

 • I MIEJSCE Lena Malczewska - kl. 5b
 • II MIEJSCE Wojciech Mielczarek - kl. 5a
 • III MIEJSCE Nicole Ligudzińska - kl. 5a
   
                   KLASY 7:
 • I MIEJSCE Ireneusz Tatarkiewicz - kl. 7a
 • II MIEJSCE Sylwia Łuszczyńska - kl 7b
 • III MIEJSCE Oskar Wróblewski - kl 7b
   
                                                        GRATULUJEMY!
Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Historyczny "Dzieje Polski"