Sobota, 2020-07-11

• Do wakacji: -15 dni
Jesteś tutaj: Start / Świetlica

Świetlica

Dzieci mogą korzystać ze stołówki i świetlicy szkolnej. Zapewniamy nie tylko opiekę, ale rozwijamy zainteresowania przez uczestnictwo w zajęciach plastycznych, technicznych, ruchowych i grach edukacyjnych. Pomieszczenie świetlicowe oraz wyposażenie dają możliwości do wszechstronnego rozwoju dzieci. Świetlica działa w dwóch punktach. Na parterze, obok kuchni oraz w sali 28, gdzie stworzone zostały dobre warunki do odrabiania lekcji. Zarówno w jednym jak i drugim miejscu dzieci dobrze się bawią!

swietlica

Godziny pracy świetlicy
7.00-16.30

W rozkładzie dnia przewidziano m.in.:

• zajęcia grupowe
  • zajęcia opiekuńcze
  • zajęcia wychowawcze
  • gry stolikowe
    Regulamin świetlicy
    1. W zajęciach świetlicowych biorą udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 12, którzy pragną ciekawie, pożytecznie spędzić czas wolny, rozwijać swoje zainteresowania i zostali zapisani do świetlicy szkolnej.
    2. Wszyscy uczestnicy zajęć przestrzegają zasad niniejszego regulaminu.
    3. Dzieci w świetlicy mają prawo do bezpiecznej, wesołej zabawy, do nauki i do aktywnego uczestnictwa w wybranych zajęciach.
    4. Uczniowie do świetlicy przychodzą w obuwiu zmiennym.
    5. Wychowankowie mogą opuszczać świetlicę tylko za zgodą nauczyciela. W przypadku samodzielnego powrotu dziecka do domu (pomimo innego zapisu w karcie) posiada ono pisemną zgodę od rodzica (opiekuna).
    6. Uczestnicy zajęć mają prawo do wybrania Samorządu Świetlicy.
    7. W świetlicy obowiązują zasady fair play – szlachetnej gry.
    8. Wszyscy znają i używają pięciu „magicznych” zwrotów: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam.
    9. Dzieci dbają o miejsce swojej zabawy i pracy oraz szanują powierzony im sprzęt.
    10. Zachowanie w świetlicy ma wpływ na ocenę ze sprawowania.
    11. Uczniowie myją ręce przed każdym posiłkiem i w kulturalny sposób spożywają go.

Rozstrzygnięcie konkursu

2020-04-22