Kalendarium

Czwartek, 2021-10-28

Imieniny: Narcyza, Serafina

Statystyki

  • Odwiedziny: 897714
  • Do końca roku: 64 dni
  • Do wakacji: 239 dni

Rok szkolny 2020/2021

Artykuły

Działania wolontaryjne w naszej szkole

2021-10-25
Powiększ zdjęcie

23 października 2021 r. w  naszej szkole odbyły się warsztaty „Budujemy dom naszych marzeń i wartości” będące efektem współpracy z Fundacją Oczami Brata.

W spotkaniu brali udział podopieczni Fundacji - uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniowie klas piątych oraz wolontariusze z Francji i Hiszpanii, którzy przybyli do Polski w ramach projektu „Wszyscy Jesteśmy Inni” finansowanego przez Europejski Korpus Solidarności.

Uczestnicy warsztatów stworzyli wspólnie swój wymarzony dom. Wcześniej zastanowili się nad tym, co powinno się w nim znaleźć, jak wyobrażają sobie miejsce, w którym będą się dobrze czuli i dlaczego właśnie tak. Budowali dom marzeń razem, co pozwoliło im uzmysłowić sobie, że jako ludzie kierujemy się w życiu podobnymi wartościami i że pomimo różnic widzimy świat tymi samymi uczuciami i dążymy do podobnych celów, szukając szczęścia, miłości i bezpieczeństwa.

Warsztaty miały na celu kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji dla drugiego człowieka, w tym dla jego inności. Były kolejnym po przystąpieniu do Akademii Wolontariatu, ale z pewnością nie ostatnim, wspólnym przedsięwzięciem naszej szkoły i Fundacji Oczami Brata, bo na trwałe połączyła nas pasja, jaką jest pomaganie drugiemu człowiekowi oraz angażowanie się w działania wolontaryjne.

Czytaj więcej o: Działania wolontaryjne w naszej szkole

Charytatywna akcja "Kremówka papieska"

2021-10-24
Powiększ zdjęcie
W naszej szkole przeprowadziliśmy akcję charytatywną "Kremówka papieska"
w dniu 15.10.2021r. , zebraliśmy 750 zł, które przekażemy potrzebującej rodzinie. Dziękujęmy wszystkim za wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu dobroczynnym oraz hojność Waszych serc. To żywy pomnik dla św. Jana Pawła II, którego pamięć i naukę kontynuujemy. Dziękuję samorządowi uczniów, którzy pomogli s. Urszuli w rozprowadzeniu kremówek,a są to: Alicja Grabowska, Nikola Kozakiewicz i Zuzanna Radzioch.
Czytaj więcej o: Charytatywna akcja "Kremówka papieska"

Pasowanie klasy I

2021-10-21
Powiększ zdjęcie
Edukacja to najpotężniejsza broń, jakiej możesz użyć, aby zmieniać świat.
Udowadniali to dziś uczniowie klasy I podczas jednego z najważniejszych dni ich szkolnej edukacji: PASOWANIA NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ. GRATULUJEMY wspaniałego występu i życzymy  dalszych sukcesów!

Czytaj więcej o: Pasowanie klasy I

Aktywnie, zdrowo i na sportowo z programem - "Trzymaj formę"

2021-10-17
Powiększ zdjęcie
W październiku klasa 7b wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Gąsowską przy pięknej jesiennej pogodzie wybrała się na pieszą wędrówkę po Częstochowie.
 
 
 Aktywny dzień uczniowie rozpoczeli od pieszego rajdu na Promenadę im. Niemena, na miejscu odbyły się rozgrywki tenisa stołowego, integracyjne zabawy klasowe , następnie spacer w stronę Lasku Aniołowskiego oraz wypoczynek i relaks w przy Tężni solankowej. Na koniec uczniowie przystąpili do fotograficznego konkursu: " Jesienna przyroda w obiektywie". To była świetna zabawa połączona z aktywnością ruchową i Trzymaniem formy.     
Czytaj więcej o: Aktywnie, zdrowo i na sportowo z programem - "Trzymaj formę"

Konkurs "Jestem bezpieczny w drodze do szkoły"

2021-10-17
Powiększ zdjęcie
W ostatnim tygodniu września w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny Jestem bezpieczny w  drodze do  szkoły.

Organizatorkami konkursu były p. Dorota Nowak i p. Lidia Stępień. Wzięły w nim udział dzieci z klas I- III. Konkurs był jednocześnie podsumowaniem lekcji,, Bezpieczny uczeń” i miał wykazać w jaki sposób dzieci opanowały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz znajomości zagrożeń z którymi mogą mieć do czynienia.

Laureatami konkursu zostali :

 Miejsce I – Natasza Hartman  klasa 2 a, Zuzia Binkowska klasa 1aoraz Tatiana Kuśmierek klasa 2a

Miejsce II – Krystian Matusiak klasa 3b, Natasza Frej klasa 3a ,Dominik Przała klasa 2a

Miejsce III- Amelia Jędrasiak klasa 3 b, Nikola Kozik klasa 1 a, Kalina Kamińska klasa 3a

Zostały także przyznane wyróżnienia, otrzymali je uczniowie: Filip Prochoński klasa 3a, , Weronika Szreter klasa 1a,  Olivia Samborska klasa 3b, Oliwia Migas klasa 2a, Ksawery Stawiarski kl.3a

Wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

Czytaj więcej o: Konkurs "Jestem bezpieczny w drodze do szkoły"

Nauczycielom w dniu ich święta

2021-10-13
Powiększ zdjęcie
Wspaniale zaprezentowali się dzisiaj uczniowie klas czwartych

Wraz z Zespołem Wokalnym zaprosiły wszystkich na przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Było zabawnie i wzruszająco. Dziękujemy!


Czytaj więcej o: Nauczycielom w dniu ich święta

Pomagamy zwierzakom w schronisku

2021-10-12
 Nasz szkoła po raz kolejny uczestniczy w Kampanii Białych Serc. W tym roku bierzemy udział w akcji „BIAŁA ŁAPKA„. Chcemy wyrazić protest wobec przemocy i obojętności dotyczącej naszych czworonożnych przyjaciół, bezdomnych zwierząt Natasza Frej z kl. III a zainicjowała udział w akcji. Przygotowała kolorowy plakat zachęcający wszystkich uczniów do zbiórki mokrej karmy, żwirku dla kotów i kocyków.
 
Odwiedziła we wtorek wszystkie klasy reklamując akcję ,,BIAŁA ŁAPKA”. Choć zbiórka w ramach kampanii trwa od 12 października do 24 października, czyli niedzieli, postarajcie się przygotować dary dla bezdomnych psiaków i kotów do 22 października. Zebrane dary przekażemy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt na ul. Gilowej w Częstochowie. NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNI WOBEC PRZEMOCY, ZANIEDBANIA I BRAKU EMPATII.
 
 
 
Czytaj więcej o: Pomagamy zwierzakom w schronisku

Projekt Back to school, back to future

2021-10-12

Zakończyliśmy realizację projektu Erasmus + Back to school, back to the future. Jednym z produktów końcowych jest książka pt. "The story of the magic bus' napisana przez uczniów szkół partnerskich. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej o: Projekt Back to school, back to future

XXIII Jurajska Liga Rowerowa - Igrzyska Dzieci i Młodzieży 2021/22

2021-10-10
Powiększ zdjęcie
Dnia 1 października 2021r. nasi uczniowie wzięli udział w XXIII edycji Jesiennej Jurajskiej Ligi Rowerowej. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów z klas : IV,V,VI,VII oraz VIII. Najlepszą zawodniczką  z naszej szkoły została Natalia Marciniak z klasy IVa, która zajęła 7 miejsce w kategorii dziewcząt III-IV. Natalia dla naszej szkoły wywalczyła , aż 11 pkt. W kategorii chłopców VII-VIII, 8 miejsce zajął Piotr Orlik z klasy VIIIa  zdobywając 9 pkt, Tymoteusz Mijas  z klasy VIIIb zajął 13 miejsce zdobywając 4 pkt, 10 miejsce zajął Bartosz Weżgowiec z klasy 6a zdobywając -7 pkt. Pozostałi uczestnicy zajęli dalsze miejsca zapisując na konto SP 12 po jednym punkcie.
W zawodach udział wzięło 9 szkół. W ogólnej klasyfikacji nasza szkoła zajęła :
 
IGRZYSKA DZIECI. KAT.CHŁOPCY SZKOŁA PODSTAWOWA
7 miejsce - 12 pkt
 
IGRZYSKA DZIECI. KAT.DZIEWCZĘTA SZKOŁA PODSTAWOWA
8 miejsce - 11pkt.
 
IGRZYSKA MŁODZIEŻY.KAT.CHŁOPCY SZKOŁA PODSTAWOWA
6 miejsce -4 pkt.          
 
                                                                                     Gratulujemy !!! 
Czytaj więcej o: XXIII Jurajska Liga Rowerowa - Igrzyska Dzieci i Młodzieży 2021/22

Szkolny etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych

2021-10-08
Dziś rozpoczął się szkolny etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W konkursie z języka polskiego wystartowało 17 uczniów z klas siódmych i ósmych. Wydają się być bardzo skupieni. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
 
Czytaj więcej o: Szkolny etap wojewódzkich konkursów przedmiotowych